PARTICULIEREN




Het stressballetje voorbij
Burnout en stress zijn niet alleen zichtbaar in het bedrijfsleven. Ook al wordt het steeds
geraleteerd aan het beroepsleven.
Toch hebben ook andere omgevingsfactoren een niet te onderschatten invloed. In ons privéleven worden we ook met situaties geconfronteerd die ofwel de spreekwoordelijke druppel zijn, ofwel een langdurig proces van afmatting veroorzaken.
Externe ondersteuning zoeken is dan geen overbodige luxe, het is gewoon verstandig.
Een stressballetje volstaat niet meer.
Belangrijke psychosociale stressfactoren:
-
Overlijden
-
Echtscheiding
-
Ontslag
-
pensioen
-
Gezinsuitbreiding
-
Financiële situatie
-
Seksualiteit
-
Ruzies met partner
-
...
De bordjes draaiende houden
Vaak ontstaan vage klachten waar we zelf niet willen aan toegeven. We gaan gewoon door, omdat er geen keuze is. Zo gaan we steeds dieper in het rood.
Dit zorgt niet alleen voor gevoelsklachten, maar zeker ook voor fysieke klachten met een mogelijk effect op lange termijn: onze hormoonhuishouding raakt in de war en ons immuunsysteem verzwakt, waardoor we meer kwetsbaar zijn voor allerlei ziekten.
Er wordt van jou heel wat verwacht, je moet vele bordjes draaiende houden:
-
Relatie
-
Kinderen,
-
Huishouden
-
Werk
-
Familie
-
Vrienden
-
...
Hoe slagen sommigen er blijkbaar in alles moeiteloos te combineren, onder controle te houden en nog goed te doen ook?


En nu even over jou
Door steeds bezig te zijn met de waan van de dag, verlies je het contact met jezelf. Wat wil je eigenlijk en hoe doe je dat dan? Welke keuzes moet je maken om ook aandacht aan jezelf te kunnen geven?
Als je immers steeds naar de draaiende bordjes kijkt, kan je niet naar jezelf kijken.
Samen zoeken we naar wegen en opties.